klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    10 NEJNOVĚJŠÍCH ČLÁNKŮ   ●   STARŠÍ ČLÁNKY

K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Student Šmíd na demonstraci Miliónu Chvilek? Tajná zpráva ze zákulisí: Jeho roli sehraje Mikuláš Minář

2019 12 06 05“Být na místě tohoto naivního mládence, necítil bych se příliš bezpečně”, říká známý sociolog Petr Hampl.

Aktivistická bojůvka Milión chvilek má zase nabito. Vrchní prokurátor Pavel Zeman vrátil kauzu Čapí hnízdo k došetření, z Bruselu dorazil audit o údajném střetu zájmů premiéra Babiše. Termín dalších demonstrací není známý, ale díky sociálním sítím jsou organizátoři schopni svolat akci během několika dní.

„Co pomník Heydrichovi?“ Než z nich byli „vlasovci“: Hitlerovi vojáci ze SSSR. Přesná fakta

2019 12 05 232019 12 05 20do jsou „vlasovci“, kterým chce starosta městské části Praha-Řeporyje stavět pomník a dokonce se kvůli nim předvádí v ruské státní televizi? Jakým příběhem během války na východní frontě prošli? Shrnutí jejich působení za druhé světové války přináší bezpečnostní analytik Martin Koller.

Tříletého chlapce na Ukrajině omylem zastřelil nájemný snajpr

2019 12 05 212019 12 05 20yjevský soud ve středu poslal na dva měsíce do vyšetřovací vazby dva muže zadržené v pondělí pro podezření z nedělního útoku na regionálního poslance Vjačeslava Soboleva, při němž byl zabit jeho tříletý syn.

To už je moc: “Měl by viset!” Útoky na Stanislava Novotného po jeho vystoupení v ruské televizi

2019 12 05 13“Já strach nemám, ani z nacistů, natož z mizející Pražské kavárny”, říká Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií. Magor z Řeporyjí, starosta Pavel Novotný (ODS) na kontrole moči řeší vlastizradu.

Veselí n. Moravou - konstatování po 30 letech

2019 12 05 101989-2019 aneb rekapitulace po 30 letech ve Veselí nad Moravou, neveselé čtení o tom, jak to bylo opravdu myšleno s tzv. "demokracií a láskou a pravdou" po nástupu V. Havla a V. Klause st. a jejich podvodné sebranky lhářů a zlodějů.

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS): "Hodně se tu šuká, to je dobře."

2019 12 05 09

"Vítám občánky. Hodně se tu šuká, to je dobře", okomentoval událost. Vyjádřil tím svou spokojenost nad hojným počtem nových přírůstků v městské části, přivítal totiž hned 14 novorozených miminek. Nezůstal ale jen u šukání. "Jsou to šťastné děti, že budou vyrůstat v Řeporyjích a ne v nějaké prdeli", napsal svérázný starosta.

Vychováváme si časovanou bombu a do 5 let to pocítíme, spousta mladých bude bez práce, říká Prokop

2019 12 05 08Rozdělení svobodou. Velký sociologický průzkum, jehož spoluautorem je Daniel Prokop z analytické společnosti PAQ Research. Rozdělení Čechů je daleko pestřejší, než se může z médií zdát, a velká část patří do ohrožené a strádající třídy.

„Bude zapotřebí scénář Hongkong, Chile, Libanon.“ Vyzývá Jiří Pehe k násilnému převratu proti Andreji Babišovi?

2019 12 05 06Politický komentátor Jiří Pehe na svých sociálních sítích publikoval post, kde podle názoru Jiřího Ovčáčka zaznívají výzvy k otevřenému násilí a útoku na ústavní pořádek České republiky.

Náš právní stát – Kdo zaplatí hrátky státních zástupců?

2019 12 05 05Ing. Alena Vitásková, předsedkyně Institutu Aleny Vitáskové

Každý občan je plně zodpovědný za své konání, pokud není zbaven svéprávnosti, což musí být úředně zdokumentováno. Někteří státní zástupci si však mohou beztrestně hrát s lidskými životy a devastovat celé rodiny a jejich okolí a nic se jim nestane.

Kam jsme (ne)došli po třiceti letech

2019 12 03 12Radomír Dolanský

Chtěli jsme na Západ. To se povedlo. Tehdejší západní svobodu a demokracii socialistický tábor infikoval a dnes se potácíme v něčem, co má něco málo ze Západu, něco víc ze socialismu a stále více z diktatury orwellovského typu.