K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Blížící se sjezd KSČM a dopis od bezpartijního příznivce Našeho Restartu

►Přišlo nám do pošty k situaci v KSČM.

Vážení soudruzi, soudružky, dámy a pánové,

blíží se sjezd KSČM, a byť nejsem členem strany, rád bych tímto vyjádřil podporu Dr. Josefu Skálovi. Kdo je pro mě Josef Skála? Je člověk s obrovským morálním kreditem, vynikající rétor, člověk s obrovským přehledem, a snad právě proto jsem přesvědčen, že právě Josef by měl vést stranu.

Měl jsem tu čest potkat se s Josefem po letech korespondence mezi mnou a Josefem loňského roku v listopadu v Praze, a jeho chování, vystupování, mě skutečně přesvědčilo o tom, že je to vynikající člověk.

Vojtěch Filip ... dovedl stranu k reálnému odchodu z politické scény a to je neodpustitelné, dosáhl sešupu z 18 procent na nějakých 5─6 procent. Vlastní prý čajová pole ve Vietnamu, sám jsem před časem Vojtěcha Filipa písemně oslovil a žádal ho, aby opustil vedení strany, odpověděl mi v tom smyslu, že rozhodnou delegáti sjezdu.

A byť nejsem členem strany, plně se hlásím k Restartu, v naší vlasti musí být funkční levicová strana, tak to prostě je. Žiji v zahraničí, sleduji dění u nás doma, sleduji dění i tady v Německu a docházím k názoru, že i zde dochází k postupné radikalizaci, Německo mi připomíná sopku, nahoře je klid, dole to ale pořádně bublá.

Moje osobní téma jsou sudeťáci, od nás k nim jezdí na srazy různí lidé, zmíním jen pár jmen. Lída Rakušanová, Milan Uhde, Čižinský, Michael Žantovský, a další a další, a Vojtěch Filip místo toho aby toto téma zvedl ─ mlčí. Smutné, moc smutné.

Je toho moc, co mě trápí v dění u nás doma, byla by to dlouhá úvaha, těch témat, které by měla strana zvednout a řešit je, těch je moc.

Řekl jsem to a říkám to veřejně, nemám s tím problém, období posledních třiceti let považuji za éru vlastizrádců. Zdůvodním to velice krátce. Ten, kdo cíleně a vědomě nechá rozprodat, rozkrást majetek státu, je v mých očích vlastizrádce.

Samozřejmě že vím, jak je v Ústavě koncipovaná vlastizrada, ale tento svůj názor nikdy nezměním. Jak říkám, bylo by to dlouhé povídání, spíše však přemýšlím o tom, jak podpořit Dr. Skálu, aby byl předsedou strany. Bohužel je médii blokován, bohužel, a tak nemá potřebný prostor.

Zrovna tak tvrdím, je velmi důležité opustit EU, NATO, dokud je čas. Nikdo z nás nevíme, co nám ještě pěkného EU připraví, jako třeba směrnici 2019/1937 a další a další zhovadilosti.

Tolik jen ve zkratce.

S přáním klidných a pohodových dnů
Miroslav Suchopár, Feldberg, Německo