K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Názor na ten levicový institut aneb názor seniora z Moravy

►Přišlo nám do pošty k situaci v KSČM.

Dobrý den!

Jako senior mám na ten levicový institut ten názor, že je to připravovaná trafika pro Vojtěcha Filipa a jeho věrné kolegy z předsednictva na dobu, až zřejmě skončí ve svých funkcích po sjezdu. Jenže není vyloučeno, že bude za nějakou dobu zbaven i fukce 1. místopředsedy sněmovny.

Pokud by se prognóza 4,5 % v parlamentních volbách stala realitou, tak KSČM bude zcela odstavena mimo i tohoto nezanedbatelného vlivu, který v celorepublikové politice doposud má a dá se zcela předpokládat, že bude následovat KSS. Pro Babiše se KSČM stane rohožkou na opucování jeho lakýrek. Po volbách bude tento institut zrušen a s Vojtěchem Filipem bude sehráno obdobné divadlo jako s tím vlaštovčím hnízdem, jen s tím rozdílem, že v jeho případě nebude toto divadlo ukončeno, resp. utnuto státním zástupcem, ale bude odsouzen, dostane natvrdo, až se prohne, v lepším případě dostane podmínku.

A co se týče KSČM, není nikde napsáno, že se nerozštěpí. Své na provoz nákladné sídlo bude muset prodat a na okraji Práglu koupit nějaký malý travinou zarostlý pozemek. Na něj pak nechat dovést ze tři obytné konťasy zakoupené ve Vsacanu od Čuňasa a tam přestěhovat celý ÚV.

To je můj názor jako seniora, který má ke KSČM doposud velmi kladný vztah.
S přáním stáleho zdraví zůstává,

Senior z Moravy


Odpověď

PhDr. Josef Skála, CSc.

Upřímné díky za názor, milý seniore z Moravy! Levicový institut nebude fraškou, jedině pokud v něm budou hrát odpovídající roli lidé, kteří o marxismu a z toho vyplývajících závěrech něco skutečně vědí. Zatím tam nikdo takový k vidění není. Chápu, že tím větší to vyvolává i nepěkná podezření.

Stálé zdraví přeje i Vám

J. Skála