K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Rezoluce Evropského parlamentu o Druhé světové válce ─ dotaz

►Přišlo nám do pošty k situaci v KSČM.

Dobrý den.

Chci se Vás zeptat, zda pro tuto rezoluci,

která pokřivuje dějiny o Sovětském svazu a podněcuje zákazy komunistických stran a komunistických symbolů a jejich kriminalizaci a ztotožňování komunismu s fašismem, hlasoval i Ivan David, se kterým si tak rozumíte? Je to pravda, že on hlasoval pro tuto rezoluci a s. Konečná proti?

Jak se případně k tomu vyjádříte? Komsomol k tomu přijmul aspoň rezoluci.

Pokud by to byla pravda, je v pořádku, když se komunisté kamarádí s takovými lidmi a případně dalšími pravicově zaměřenými? Je v pořádku, že komunisté se bojí použít ve znaku srp a kladivo, které jsou symbolem lidí práce? Je v pořádku, když na vedoucích místech v komunistické straně jsou vesměs podnikatelé a právníci? Je tam vůbec někdo za dělníky a další pracující?

Jsem již v důchodu a pracovala jsem na úřadě, ale moji rodiče byli lidé, kteří se živili rukama a pocházeli z velmi chudých poměrů. S tímto ekonomickým sociálně a společensky nespravedlivým systémem se těžko smiřuji.

seniorka ze středních Čech


Odpověď

Správce webu

Co se hlasování k Rezoluci Evropského parlamentu o Druhé světové válce týče, musím, bohužel, potvrdit Vaše slova, paní seniorko. Z českých europoslanců proti Rezoluci hlasovala opravdu jen jediná poslankyně, a sice ing. Kateřina Konečná za KSČM. Tohle jsem si ověřil mailem přímo u europoslankyně K. Konečné.

Co se dalších Vašich dotazů týče, k tomu by se měli vyjádřit jiní. Jen sám za sebe povím, že dělníci se v našich řadách neobjevují i proto, že kupodivu podnikatelé jsou nezřídka více naši stoupenci než právě jmenovaní dělníci, bohužel. Ve volbách komunisty volí spíše inteligence než dělníci, to je dle mého naprosto zásadní problém.


Odpověď

PhDr. Josef Skála, CSc.

Já jsem se k této demagogii vyjádřil jasně v článku 23. srpen 1939, sedmilháři a váleční magoři, který vyšel napřed v Parlamentních listech a pak v HaNo. Ivana Davida jsem požádal o stanovisko, jak to bylo s jejich hlasováním v EP, odpověď zatím nemám, musím zaurgovat.

J. Skála