K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Návrh na vyznamenání významných osobností od našeho příznivce

►Přišlo nám do pošty k situaci v KSČM.

2019 10 19 01dravím, skupinu Restart. Chtěl bych se zeptat pana Josefa Skály, jestli KSČM neuvažuje navrhnout teď nebo v příštím roce na vyznamenání prezidenta Československé republiky Gustáva Husáka, ...

také spisovatele Ivana Olbrachta, Fidela Castra, Jugoslávského vůdce Josipha Broze Tita, myslím, že tato čtyři jména bychom mohli navrhnout na vyznamenání prezidentu České republiky, také druhý dotaz, zda neuvažuje strana KSČM dát členství ve straně Miloši Jakeši a zvolit ho čestným předsedou KSČM, je to můj nápad, pokud by se média ptala, kdo to navrhoval, tak můžete klidně říci, že jsem to byl já.

Panu Josefu Skálovi fandím, aby se stal předsedou KSČM, přál bych si, aby pan Josef Skála kandidoval na prezidenta České republiky v prezidentských volbách, aby byl po Miloši Zemanovi prezidentem České republiky, děkuji a nashledanou.

Martin Nádhera


Odpověď

PhDr. Josef Skála, CSc.

Upřímné díky za milá slova! Zmíněných osobností si velmi vážím i já. S některými z nich, například s Fidelem Castrem jsem měl tu čest se setkat i osobně. Návrh na jejich vyznamenání by však dnes šanci neměl. Doženeme to za příznivějších okolností. Miloš Jakeš chodí pravidelně na schůze jedné ZO KSČM aktivně tam vystupuje. Účastní se i řady jiných akcí strany. Na téma, zda mu má být vráceno členství ve straně, však dal už před několika lety, kdy mu to bylo nabízeno (onou ZO i OV, od nějž spadá), najevo, že nedoporučuje ani on sám, abychom tím zbytečně vyvolávali protikomunistický rozruch. V posledních týdnech marodí, zatím má ale obdivuhodný kořínek i v 97 letech. Držme mu palce.