K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Názor našeho příznivce na to, aby 21. srpen 1968 byl uveden v kalendáři

►Přišlo nám do pošty k situaci v KSČM.

2019 10 26 08dravím skupinu Restart, už jsem na to odpovídal, chci říct, že ten nový program se mi líbí, myslím, že by KSČM měla udělat debatu s občany. Pane Josefe Skálo, co říkáte a vaši kolegové na to, že pan Jiří Dolejš jediný z KSČM hlasoval, aby 21. srpna roku 1968 bylo v kalendáři.

Teď mají snahu rozjíždět antikomunismus, to, že to byla okupace, pokud vím, strana nepopírá. Myslím, že strana KSČM by měla udělat mítink nebo-li besedu s občany na téma nového programu a proti antikomunismu.

Pane Josefe Skálo, kdyby možná neodešli ze sálu a hlasovali pro, tak těm pravicovým politikům a antikomunistům by vzali vítr z plachet, jediný z KSČM hlasoval Jiří Dolejš. Pokud bych byl já poslanec za KSČM, tak bych se přidal k většině, a také bych pro to nehlasoval, i když jsem zmínil, že by se tím jim vzal vítr z plachet. Tak bych se přidal k většině poslanců KSČM a pokud bych byl poslanec za KSČM, tak ve sněmovně bych vzkázal pravicovým politikům a antikomunistům, že bych hlasoval pro v případě, že bude v kalendáři významný den "zločiny kapitalismu za první republiky", za prezidentování a vlády Tomáše Garrigua Masaryka, když se střílelo do poklidných demonstrantů a do dělníků, do normálních lidí, kteří neměli blahobyt a měli hlad, to by taky měl být významný den v kalendáři, zločiny za první republiky.

Tady antikomunisté chodí po školách a žákům dělají besedy a vykládají být proti komunistům, KSČM by měla taky chodit po školách, žákům taky dělat besedy a vykládat, že byl zločinný kapitalismus za první republiky.

Pane Josefe Skálo, vy byste měl kandidovat na předsedu KSČM, já vás vnímám jako vůdce, vy se totiž nebojíte nebo mi to tak přijde, že se nebojíte, říkáte, co si myslíte, a těm pravicovým politikům a dnešním rádoby antikomunistům to kážete říci v těch debatách, že i druhá strana západní měla zločiny, a jmenoval jste nějakou paní, vy jste říkal to jméno, to jméno si nepamatuju, že ji měli na svědomí USA nebo-li Spojené státy americké, kdybyste to neřekl, tak to nevím.

Souhlasím s vámi, že KSČM musí být radikálnější levicí o ekonomicky sociálních tématech, jako je právo bydlet, mít za práci slušnou mzdu nebo plat, ale zase se to s tou radikálností nesmí přehnat. Tady ti dnešní bojovníci za svobodu, co demonstrují proti maršálovi Koněvovi, který se podílel na osvobozování Prahy, koncentračních táborů myslím, že to byla Osvětim, tak ti dnešní bojovníci za svobodu, co demonstrují proti maršálovu Koněvovi, mu nesahají ani po tkaničky.

Pane Josefe Skálo, vás jsem poprvé zaregistroval v pořadu Máte slovo na téma socialismus neselhal a nebyla mu dána šance. Myslím, že by KSČM měla udělat besedu s občany na téma nového programu a proti antikomunismu a že kapitalismus má svoje chyby. Už by si KSČM neměla nechat sypat písek do očí, už by se začít měla bránit proti těm antikomunistům, kteří začínají být agresivní, bránit proti těm antikomunistům, že i kapitalismus má svoje chyby.

Souhlasím s vámi, že KSČM by se měla stát stranou budoucnosti, ona KSČM je stranou budoucnosti, jen by měla dělat více s občany besedy a tam říkat svoje sociální ekonomická témata a proti daňovým rájům. Buďme my, strana KSČM, stranou budoucnosti.

Martin Nádhera


Odpověď

PhDr. Josef Skála, CSc.

Díky moc za sympatie a podporu! V hodnocení Dolejšových postojů se také shodneme. Nechcete se stát jedním z nás a pomáhat změně k lepšímu?

Srdečně Vás zdraví

J. Skála