K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Slovo nejen k výročním členským schůzím...

►Přišlo nám do pošty k situaci v KSČM.

2019 11 11 01těl bych říci moji úvahu ohledně sjezdu, který se uskuteční v příštím roce, tj. v r. 2020. Tak, jak jsem se mnohokrát vyjádřil ve vedení KSČM, je pro další životaschopnost strany nutná změna! Nic nového toto prohlášení není, proto přejdu k jádru věci.

Pokud budou na sjezd a předcházející okresní a krajské konference delegováni soudruzi, kteří byli na minulém sjezdu, budou pravděpodobně voleny stejné tváře jako doposud. Otázkou je, zda má strana na vybranou, zda jsou u nás soudruzi nejen věrní straně, ale také znalí reality kolem nás.

Co ví o RESTARTU, kolik těchto soudruhů sleduje vystoupení s. Skály, který tento projekt založil? Myslím tím přímo, nezprostředkovaně, třeba na SVOBODNÉM RADIU atd. Zatím je toto možné.

Na internetu ─ nevím, jak dlouho, nebo přímo na aktivech, na kterých přednáší levicoví intelektuálové, jako je doktor David, docentka Švihlíková atd. Bohužel, většina členů strany je ve věku, kdy internet nepoužívá a sledují ČT, kde vystupují pořád stejné tváře naší strany, které jsou stávající pravicové televizi daleko přijatelnější, něž soudruzi, jako je s. Skála a podobně.

Toto bych uzavřel tím, že pokud se nezmění vedení strany a celá struktura, tak je možné, že v dalších volbách se do parlamentu nedostaneme a i kdybychom se dostali, tak jako strana zanikneme. Levicová veřejnost v nás přestává vidět stranu, která má nekompromisně levicovou orientaci.

Nedělám si iluze, že se k nám hned pohrnou mladí lidé, ale při změně taktiky a charismatické osobnosti ve vedení strany, se postupně budou k nám přidávat!!

 

- JAK DOPADNOU VOLBY NA SJEZDU KSČM V R. 2020 -

1. Bude zvoleno stávající vedení strany, v nějaké nepodstatné změně.
2. Nové tváře, které budou pokračovat ve vyjeté brázdě předcházejícího vedení.
3. Soudruzi, kteří vidí reálně komunistickou stranu 21. století a taktiku, jak pokračovat.

Růžička Ludvík