K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Pro mne KSČM přestala být čitelná a ztratila radikálnost při obhajobě pracujících.

aneb Dopis bývalého voliče KSČM Josefu Skálovi

Dobrý den.

Je mi 67 roků a celý život jsem volil komunisty. V posledních volbách do EU jsem již volil SPD. Pro mne KSČM přestala být čitelná a ztratila radikálnost při obhajobě pracujících. Moje důvody, proč vás již nebudu volit:

V televizních diskuzích nerozumím Filipovi. Jeho řeč je zmatená a lidem nic neumí vysvětlit. Nikdo mu nerozumí, co chce říci. Prostě svoji řeč zamotá jako školák.

Dolejš celou dobu haní Babiše a pak řekne, že jeho vládu podporuje. Cítíte ten rozpor, který lidi mate? Nejsem proti podpoře vlády, protože proti minulé době tato vláda alespoň něco dělá pro lidi. Ale vysvětlete jednoznačně, proč tuto vládu podporujete a vynechte hanění. Nebo to celé otočte a jděte proti vládě i když toto nepodporuji. Ale znovu jednoznačně.

Proč nejste slyšet, že se zde staví na polích zahraniční fabriky a přitom do nich nemají zaměstnance? Proč nejste velmi slyšet proti dovozu lidí ze zahraničí do těchto fabrik? To nevidíte, že toto lidi štve? Proč nezvednete toto téma.

Proč nejste slyšet, že zde zahraniční dělníci páchají trestné činy, např. pobodání dvou lidí v Praze od Ukrajince a vláda zvyšuje příchod zbytečných zahraničních dělníků?

Nechápu jednání Konečné v parlamentu EU. Proč tam jenom sedí a není radikální proti svinstvům jdoucí z EU?

Proč silně v dnešní době, kdy se otáčí historie našeho osvobození sov. armádou, nekřičíte? To asi při vysedávání v kancelářích asi nejde, co?

Proč nekřičíte při prolamování Benešových dekretů? To se bojíte a radikálnost nikde.

Proč nekřičíte a na důkazech neukazujete v dnešní době cenzuru? Není jenom samocenzura v ČT a jiných sdělovacích prostředcích, ale již i na internetu a mažou se i názory lidí, kteří uvádějí pravdu.

Proč neuvádíte, že zvyšování zbrojení vždy vedlo jenom k válkám?

Máte Haló noviny a v nich jenom korektní články a jak se říká, žádný tah na branku. Už je dlouho nečtu.

Nezlobte se, to mne teďka napadlo vám napsat a nemám nic srovnané. Je tolik témat, kterých by si komunisté mohli dát do programu. Ale vše dokazovat a vysvětlovat, aby to nikdo nemohl vyvrátit. A vy nic. Jenom sedíte na židlích a divíte se, že vaši voliči odcházejí. Vím, že proti Vám je obrovská přesila šmejdů. Ale nelze se bát a nic nedělat. Jinak úplně zapadnete a odejdete z politické scény.

Přeji Vám úspěch ve Vaší práci i když to bude pro Vás dlouhá a těžká práce. Asi jste v KSČM poslední komunista, tak jako v ČSSD Foldyna.

Karel Sládek