K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Koncesionářské poplatky

Dotaz

22.10.2019 16:37:34 - Grossberg1

Dobrý den, stejný dotaz jsem už před čtrnácti dny položil Andreji Babišovi, ale zřejmě pro něj není obyčejný člověk natolik důležitý, aby mu stál za odpověď. Proč prostě ČT nevysílá kódovaně? Ať si jí platí ten, kdo o její vysílání opravdu stojí, ale nevidím důvod, proč to mají platit lidé, kteří ji nesledují.

Já sám už ČT nesleduji dobrých 10 let (téměř 15 000 Kč). Zároveň by tím ČT získala absolutní nezávislost - mohla by si stanovit poplatky dle libosti. Nevidím důvod, proč to neudělat.


Odpověď

23.10.2019 15:00:03 - PhDr. Josef Skála, CSc.

Já Vám odpovím velmi rád. V dnešní praxi koncesionářských poplatků jsou zabudovány hned dva švindly. Prvním je jejich dotěrné vymáhání od každého, kdo má tu troufalost vlastnit televizor. Druhým je donebevolající svévole těch, kdo rozhodují o tom, co a jakým způsobem se v ČT vysílá či naopak cenzuruje, resp. jaký výklad se tomu dává. "Veřejnoprávní televize", zapojená do "hybridní války" proti legálně zvolenému vedení státu - války vedené v cizím zájmu i režii - je velkou raritou i v dnešní Evropě, dirigované "eurokracií" i jinými cizími šafáři. ČT papouškuje i všechny "obrazy nepřítele", zfabrikované zahraniční "stranou války". A tím je stále vážnější hrozbou i pro naši bezpečnost.

ČT je potřeba financovat ze státního rozpočtu, tak jako třeba na Slovensku a zdaleka nejen tam. Jedině tak si od ní lze vynutit i objektivnější přístup, nepodřízený kdejakým cizím pasákům a jejich domácím poskokům. Právě to přestane lidi opruzovat i koncesionářským poplatkem, který se vymáhá nehledě na to, zda člověk ČT sleduje či ne - a navzdory většinové a stále rostoucí nedůvěře k její produkci.