K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Jak lze hodnotit podíl zástupců KSČM na schválení výročních zpráv ČT za uplynulá léta?

Dotaz

01.11.2019 9:35:59 - Kozmo

Vážený pane doktore, jak lze hodnotit podíl zástupců KSČM na schválení výročních zpráv ČT? V médiích bylo uvedeno, že ve sněmovním volebním výboru (který má na starosti ČT) prošlo schválení zprávy o hospodaření ČT právě o jeden jediný hlas, a to komunistické poslankyně Miloslavy Vostré, která pro schválení zprávy o hospodaření ČT hlasovala. Myslíte, že takto posiluje KSČM svoji důvěryhodnost? Děkuji.


Odpověď

01.11.2019 11:22:08 - PhDr. Josef Skála, CSc.

Je-li tomu tak, poprosím Vás o nějaký věrohodný doklad. Já jsem všude v médiích četl, že naši poslanci hlasovali proti schválení výročních zpráv.

Musím se Vám upřímně omluvit. Dobrá víra, v níž jsem Vám odpověděl poprvé, mne šeredně zradila. Výroční zprávy ČT jsou šancí, jak v ní prosadit zásadní obrat. Že budou právě tak hlasovat všichni poslanci, zvolení za KSČM, jsem považoval za naprostou samozřejmost. Nestalo se a já si to ověřil až se zpožděním. Zvlášť neomluvitelný je hlas "pro" ve Volebním výboru, který byl jazýčkem na vahách.

Sebepoškozování, mířící k sebevraždě, má řadu podob. Tahle je ovšem i naprosto směšná. Pár tvářím, které jsou v ČT "pečené, vařené", to sice zajistí i nadále. Včetně zacházení v rukavičkách, o jakém zdá i některým ministrům. Vrabci si cvrlikají i o jiných zákulisních dohodách. Ještě že o nich levicová veřejnost netuší. ČT však už dávno není pupkem světa. Sledovanost jejích politických agitek je mnohonásobně menší, než si většina lidí představuje. Obětovat opoziční pověst strany za takové drobky - a navíc jen pro pár "vyvolených" - je politika, které už ujíždí i provinční lokálka.

Tím víc si vážím těch poslanců za KSČM, kteří se tomu koňskému handlu nepodvolili. A rád bych jim poděkoval i touto cestou.