K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

POZORUHODNĚ ZMATENÝ KANDIDÁT KSČM DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU

Ivan David, 28. dubna 2019

2019 04 29 01Útočit pomocí neřízené střely se nemusí vyplatit. KSČM jde do voleb s heslem "Nenechme to tak." Heslo dobře odráží bezradnost KSČM podporující v čele vlády oligarchu a současně se tvářící jako sociálně, ekologicky, a kdoví jak ještě starostlivou politickou stranu.

Totiž co nenechme jak? Trochu to připomíná hesla ČSSD na sestupu: "Myslíme to upřímně!" nebo ODS "Dokázali jsme, že to dokážeme!" Mladý kandidát KSČM Arťom Korjagin na svém facebooku napsal (zdroj ZDE):

"Okamurovcům teče do bot, jejich preference klesají, počty jejich příznivců také a dokonce i jejich vlastní poslanci a členové strany opouštějí potápějící se loď...

Nepřekvapuje mě, že volí taktiku pomluv a očerňování jediné2019 04 29 02strany, která opravdu brání zájmy obyčejných občanů České republiky. Proti KSČM. To, že znevažujeme statní hymnu, spolčujeme se s pražskými liberály a pravičáky, nebo že tíhneme k ultralevičáckým ideologiím, jsou opravdu zoufalé pokusy nás znemožnit.

Účast nás, mladých komunistů, na protidemonstraci na Václavském náměstí mělo jasné sdělení jak pro hrstku příznivců Okamury, tak pro ty, kteří momentálně stáli vedle nás. Ani štvaní národů proti sobě ani poklonkování evropským byrokratům nám nepomůže.

Jedinou cestou z globálního kapitalismu, imperiálního válčení a globální klimatické katastrofy je socialismus. A z toho já rozhodně ustupovat nehodlám."

Soudím, že ve znemožňování jim nikdo pomáhat nemusí. Panu Korjaginovi uniklo, že SPD má vyšší preference než KSČM a že loď SPD se rozhodně nepotápí. Hrstka příznivců SPD čítala, jak je patrno z fotografií, několik tisíc osob. Pan Karjagin vysvětluje, proč na Václavském náměstí protestovali bok po boku se řvoucmi paviány z různých bojůvek proti SPD a současně protestovali proti těm, kteří "momentálně stáli vedle nás". Mělo to prý jasné sdělení. Jasné asi jako jejich volební heslo.

Nevím, kdo podle pana kandidáta "štve národy proti sobě". SPD si přeje "Evropu národů". Asi těžko by národy současně štvalo proti sobě. Možná se mu zdá, že pan Okamura štve jednu svoji polovinu proti druhé. To ovšem nemohu potvrdit, neboť kdykoli jsem ho spatřil, dlel velmi pevně pohromadě. Možná, že národy proti sobě štvou ti, kteří momentálně stáli vedle nich, například imigranty proti evropským domorodcům, "Evropany" proti Rusku... Nevím, jisté je, že to KSČM tak nenechá.

"Poklonkování evropským byrokratům" lze připisovat asi jen těm, kteří "momentálně" stáli vedle mladých komunistů s modrými vlajkami se žlutými hvězdičkami. Zajímalo by mě (čistě pro pobavení), jaké jasné sdělení jim předali, když vedle nich stáli.

Pan Korjagin je pevně přesvědčen, že "jedinou z cest je socialismus". Jen netuším, kde ho vidí. Že by Babiš?

Nevím, co dělali mladí komunisté během zvuků hymny. Že by nehnutě stáli vedle řvoucích paviánů?

Dále se od kandidáta dočítáme, že:

"...bychom měli hledat to, co máme společného, a stavět svět ve kterém chceme žít na spolupráci mezi pracujícími a to bez ohledu na rasu, národ nebo vyznání."

Problém tkví v tom, že imigranti, které má zjevně na mysli, moc pracující nejsou, spolupracovat nechtějí, za to chtějí spíše bourat, než stavět.

Souhlasím s Korjaginovým bystrým postřehem, že problémy EU souvisí s "obrovskou mocí nadnárodních korporací a jim věrných byrokratů". Zdá se, že mladý komunista Korjagin společně se zkušenou europoslankyní Konečnou hodlají i další dlouhá léta vytrvale bojovat s "obrovskou mocí" a současně zůstat "proletářskými internacionalisty" uvnitř EU. Korjagin dodává bojovné "v jednotě je síla". Patrně proto byli "momenálně" jednotní s těmi, se kterými stáli.

Produkty nového myšlení pana Arťoma Korjagina pěkně zhodnotili diskutující:

Lenka Miliánová Opravdu Vám "děkuji", právě jste se postaral o to, že jsme přišli o spoustu voličů. Velmi by mě zajímalo, kdo Vás a tu další sebranku podplatil, jinak si totiž Vaše jednání neumím vysvětlit. Velmi bych ocenila, kdyby jste z KSČM odešel a přidal se k Pirátům, nebo jim podobným, tam totiž se svými názory a chováním patříte.

Kristýna Krbová KSČM by je měla vyloučit a distancovat se od takové chamradě a ne ho stavět jako kandidáta do EP. 

Piráti mají v hlavě také zmatek, proč by na něj neměli právo i mladí komunisté?


Postskriptum aneb výběr z diskuse čtenářů

pod článkem doktora Davida

 

Anonymní 29. dubna 2019 9:32
Zkorumpované trio Filip. Dolejš a Kováčik ke škodě prostých občanů Česka ovládlo vedení KSČM a poctivě slouží buržoazii!!! Pokud si poctiví komunisté neuvědomí tragédii, ve které se nachází KSČM (spolupráce se zlodějským miliardářem), tak je tato strana nevolitelná a potom zbývá jen SPD!!

Anonymní 28. dubna 2019 22:31
Vypadá to, že onen mladý rádoby komunista neví nic ani o světě, ani o SPD krom toho, co se dozví z mainstreamu popř. od svých, bůhvíjak vybraných vrstevníků. Pokud ne hůř. Filipe, Filipe Vojtěchu, nejvyšší čas tě, i se tvou suitou, vyměnit.

Anonymní 28. dubna 2019 22:42
No co, sorošovci jsou rozlezlí všude, v KSČM odstavili za pomoci hloupých voličů Skálu, Grebeníčka, Semelovou a je interní věcí komunistů, že si to nechají jejich členové líbit. Chtěl jsem je volit a děkuji za upozornění.

Anonymní 29. dubna 2019 2:07
A co když se tu pan Korjagin bude bát udělat komentař nebot je mladý a jak to poplanta tak ho tu maznou. Kdo tam v KSČM vlastně dělá propagandu, když Skálu zdynamitovali a předseda musí dělat všechno sám? Tak ať se na to aspoň členové strany ptají své verchušky než vymřou! Ach, jak to byla dobrá a velká strana!

TES 29. dubna 2019 7:28
Tak už i komunisti mají novou Sorosmládež - sluníčka. Bravo! Vaše solidarita s nepracujícími z Afriky je nesmysl. Ta vaše nás zničí. Proto volit jedině SPD.

Anonymní 29. dubna 2019 7:42
Já jsem dávno ty „slavné" komunisty prokoukl, přeji jim, ať vypadnou v příštích volbách pryč. Novou opravdovou komunistickou stranu by měl založit pan Skála. Jdeme volit SPD!

Anonymní 29. dubna 2019 7:48
Ale tak komanči se přece parádně odkopali už některými jejich hlasováními, naposledy třeba s tou deklarací práv Afričanů - zcela jasně promigrační a rasistickou. Tím se zařadili po bok ostatních vítačů a eurohujerů. Vždyť ti jejich mládežníci se téměř ničím neliší od Pirátů - tím, že stáli bok po boku s vlajkami 4. říše v demonstraci proti SPD tedy jen zcela jasně signalizovali, na kterou stranu se zařadili. Všimněte si, že ta mladá generace je stejná, ať se jedná o komanče nebo socany (MSD - to je i Petříček, Hamajda nebo Maláčová) a názorově si sednou i s pirátskými smažkami...

TES 29. dubna 2019 8:54
S tou mládeží to vidím podobně. Asi je to celé dané tou spotřební kulturou. Komunisté jdou s obhajobou migrace už proti národu. Naposledy Konečná štěkala proti SPD a obhajovala své hlasování pro Afričany u Soukupa, že se nás to netýká.

Anonymní 29. dubna 2019 7:49
No musím říci, že jsem naprosto zklamán tím, co se stalo s revoluních stran Komunistické a Sociálně demokratické. Jejich straničtí vůdci se odklonili od pracujícího lidu a jsou pevnou částí vykořisťovatelů. A jejich mládež - to ani komentovat nebudu. Zlaté časy p. Grebeníčka, Ransdorfa a podobných vzdělaných a straně a lidu prospěšných.

Václav

Zdeněk Štorek 29. dubna 2019 8:29
Nechce se mi věřit, že by KSČM nominovala takového debila. Pokusy o narušení jednoty ale od jednotlivců budou.

karpi 29. dubna 2019 9:40
Dobrý komentář tam - Alena Košťáková:

Tak se mi zdá, že mladí komunisté v tom mají pěkný maglajz. Kdysi princip proletářského internacionalismu nelze směšovat s invazí nelegálních migrantů! A ještě ji podporovat! Cožpak si neuvědomují, že tímto svým postojem stojí v jednom šiku s ultrapravicí, Schwarzenbergem a dalšími z TOP 09 a jsou vítanými pomocníky Sorose a dalšími představiteli nadnárodního kapitálu, ačkoliv se chtějí prezentovat jako "levice". Pěkně zblbnou lidi a zdiskreditují levici. KSČM jenom velmi poškodí!!!!!!!

Vážení mladí komunisté, sounáležitost a internacionální pomoc lze směřovat tam, kde to skutečně potřebují, zejména v místních podmínkách při pomoci budování zničených ekonomik a ne přesídlováním domorodého, práceschopného obyvatelstva, to jste tak zabednění, že to nechápete? V KSČM nemáte co dělat, Sorosovi pohůnci!

TES 29. dubna 2019 10:52
Tak nejen mladí komunisté, ale i socialisté jsou vítači. Hrůza. Ta mládež je mimo. A to jsem levici volil. Dnes jde o přežití a ne o levicovost.

Anonymní 29. dubna 2019 11:35
Konečná je správná europoslankyně... není to tak dávno, co jela na stejné vlně s ostatními a nazývala lidi fašisty, xenofoby atd. A mladý už je také nasáklý bruselismem.

Anonymní 29. dubna 2019 12:03
Především je třeba vrátit se k základům a pochopit, že nynější šmejdský systém založili sami bývalí vysocí komunisté. Pochopili totiž, od soudruha Gorbačova až po soudruha Dlouhého Vladimíra, že ve šmejdském systému budou daleko bohatší a méně postižitelní než v socialismu.