K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Výrok amer. ministra obrany Marka Espera k Rusku

2019 09 09 022019 09 09 03merický ministr obrany Mark Esper prohlásil, že prý by bylo překrásné, kdyby se Rusko mohlo více chovat jako normální stát, který sdílí západní hodnoty, které uznávají USA, Francie a další spojenci NATO (zdroj).

2019 09 09 04Odpověď min. zahran. věcí Ruska Sergeje Lavrova: „Pokud tohle prohlásil, tak bych k tomu podotkl, že nás vyzval jednat jako normální stát a ne jako USA, neboť jinak bychom museli například stejně jako USA bombardovat Irák nebo Libyi a hrubě tím porušit mezinárodní právo, museli bychom v našem státním rozpočtu vyčleňovat milióny na vměšování se do záležitostí jiných států, jako to učinil kongres, když nařídil státnímu departmentu USA vynakládat 20 miliónů USD ročně na „prosazování demokracie“ v Rusku, a asi bychom také nejspíše museli podporovat státní převraty – protiústavní a ozbrojené, jako to udělaly USA v případě svých nejbližších spojenců v únoru roku 2014, kdy ukrajinská opozice pod tlakem radikálů, neonacistů roztrhala dohodu, pod kterou stály podpisy států, členů EU“, řekl Lavrov.

2019 09 09 05Ministr obrany Ruska Sergej Šojgu k tomu dodal: „Je těžké k tomu ještě něco dodat. Snad bych jedině dodal, že asi přece jen zatím zůstaneme nenormální.“