klicNEVEŘEJNÁ DISKUSE     Kontakt na nás: nas-restart@yandex.com

Náš Restart po delší odmlce opět funguje a lze posílat články, dotazy a informace na výše uvedený e-mail. Za provozování webu se musí platit, proto prosíme případné dárce o příspěvek na účet 0529639103/0800. Děkujeme!

EUROPARLAMENT NAVRHUJE, ABY SI DOMÁCNOSTI MUSELY KUPOVAT EMISNÍ POVOLENKY NA TOPENÍ

2020 09 18 01MUDr. Ivan David

17. září jsme na plénu projednávali iniciativní zprávu Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evropského parlamentu s názvem O maximalizaci potenciálu energetické účinnosti fondu budov v EU.

KLINICKÁ SMRT ČESKÉ EKONOMIKY

aneb PROČ TOHLE TAJÍ KSČM
A HALÓ NOVINY?!

2020 09 17 04eská ekonomika je u konce s dechem. Světlo na konci tunelu se významně vzdaluje. Potvrzují to každá nová ekonomická data. Koronavirový chaos a ekonomická opatření české vlády i Evropské unie navíc dávají tušit, že pohasínat bude i nadále.

PCR testy netestujú iba koronavírus, ale aj niečo oveľa zlovestnejšie

2020 09 16 10lfou a omegou každej pandémie sú chorí ľudia a ľudia, ktorí nákazlivej chorobe podľahnú. Na začiatku tejto pandémie nového koronavírusu tomu bolo podobne. Boli sme svedkami talianskych nemocníc plných chorých pacientov, kde to personál absolútne nezvládal a zdravotnícky systém bol na pokraji kolapsu. Videli sme tiež mŕtvych ľudí, ktorých v USA odvážali nákladné autá.

Čína může odstřihnout USA od léků, poškodí tak ale i sebe

2020 09 16 06Do bitevního pole amerického a čínského byznysu vstoupil sebedestruktivní nápad. Peking začal debatovat o takzvané jaderné alternativě – odstřihnutí USA od čínských léčiv, na jejichž exportu jsou ale vyloženě závislé obě země. Krok, který by mohl mít až likvidační dopad na americké zdravotnictví, by ale neméně poškodil i čínskou stranu. Vleklý spor dvou gigantů se dostal do patové situace.

Fakty namiesto emócií

2020 09 16 04PAVOL JANÍK

Niekdajší šéf jednej z izraelských spravodajských služieb Jakov Kedmi neprestáva šokovať účastníkov televíznych diskusií chúlostivými informáciami, ktoré dôverne pozná z vlastnej profesionálnej skúsenosti.

Výbuchy vzteku: Roušky v marketech vyvolaly válku. Už to začíná být zlé

Penny, Lidl, Albert, Tesco, Kaufland… Z většiny velkých obchodů víme o zkušenostech odmítačů roušek, kteří se skoro musí poprat s hlídači u dveří, prodavačkou nebo i utíkat před „rouškomilci“, kteří se jejich prskání bojí jako čert kříže. Totální řevnivost mezi zákazníky. Už na sebe donášejí, volají na sebe policisty i sekuriťáky.

Potíže s duševním zdravím dětí v Rusku vlivem násilné izolace

2020 09 14 06

2020 09 14 0783,8 % ruských školáků v důsledku sebeizolování a distančního vzdělávání bylo zaznamenáno zhoršení duševního stavu: depresivní stavy s podílem 42,2 %, astenické stavy (malátnost, letargie, apatie, nadměrná únava, slabost a podrážděnost) u 41,6 %.

Hrůza ve školách. Kantoři musí dohnat ztrátu, z gruntu změnit výuku a nezbláznit se

2020 09 14 01Martin Fendrych

Česká školní inspekce míří ke Strategii 2030+. Jenže k prosazení zásadních změn poněkud zvláštně „využívá“ doby, kdy jsou učitelé totálně přetíženi. Škola s covidem prý povede ke změně výuky a k modernizaci výuky. Dva týdny už žáci chodí do školy (pokud jim tedy školu nebo její část kvůli covidu-19 hygienici nezavřeli).

Potřebujeme vůbec 5G sítě?

OTÁZKA TÝDNE Jaká je pravda o 5G? Na jedné straně slyšíme varování, že dopady na obyvatele budou smrtící nebo alespoň zdravotně fatální. Proti tomu čteme ujišťování, že nová technologie je naprosto neškodná.

2020 09 13 08Petr Hampl, nezávislý sociolog

Na jedné ze stran sporu jsou spíše alternativně smýšlející lidé, na druhé straně spíše představitelé oficiálních institucí, ale to ještě nedává žádnou záruku pravdivosti. I když můžeme mít sklon důvěřovat spíš těm nebo oněm, jisti si být nemůžeme.

Bývalý prezident Václav Klaus: Rýsují se základy totalitně řízené budoucí společnosti

2020 09 13 02Koronavirová pandemie totálně umlčela opozici, čelíme radikální revoluci řízené levičáckými elitami a jejich našeptávači. Na besedě k nové knize Sebedestrukce Západu to v Kladně řekl bývalý prezident Václav Klaus. „Jde o další barevnou revoluci. Rýsují se základy totalitně řízené budoucí společnosti“, uvedl exprezident. Klaus též připustil možnost, že pandemii mohl někdo trošku pomoci.