K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Dezinformační týdeník Respekt: “Česko by se mělo omluvit za holokaust!”

Médium tuneláře Bakaly a bojovníka proti Benešovým dekretům Karla Schwarzenberga ztrácí zábrany.

Naprostá nehoráznost! Týdeník Respekt vyzval premiéra České republiky Andreje Babiše, aby se omluvil za holokaust. Přesně se stalo toto:

Aktivistický novinář Respektu Ondřej Kundra napsal na sociální síť Twitter: “Zeptal jsem se premiéra Andreje Babiše, co si myslí o možné omluvě Česka za holokaust. Odpověď premiéra Andreje Babiše se mi nedaří týden získat.“

Obskurní výzva novináře dezinformačního impéria miliardáře Zdeňka Bakaly, kterého prezident republiky označil za tuneláře, přichází v době, kdy Německo přepisuje historii pod praporem rozptylování viny za své válečné zločiny.

2020 02 08 11Němečtí fašisté během války zavraždili šest miliónů Židů.

Dlouholetým majitelem týdeníku Respekt byl Karel Schwarzenberg (TOP 09), který prosazuje nároky sudetských Němců a šlechty na majetek, zkonfiskovaný po válce Benešovými dekrety. Týdeník Respekt je považován za stranický list TOP 09.


2020 02 08 14Před pár dny vyšla kniha Zwischen Prag und Nicolsburg (mezi Prahou a Mikulovem) kde autor proněmeckého revizionistického vydavatelství Adalbert Stifter Verein obviňuje Čechy ze spolupachatelství na holokaustu, když údajně “dobrovolně a z vlastní iniciativy zakládali židovská ghetta”.

2020 01 26 02Češi začali holokaust, tvrdí nová německá kniha pod záštitou německé ambasády. "Tschechische faschistenbande", píše se v knize. Vydavatel knihy je napojen na landsmanšaft a českou pravicovou politiku. Podrobněji ZDE.


Historie? Kdo si to má pamatovat!

Součástí německého tlaku na revizi historie je zpochybňování úlohy Rudé armády (osvobození Osvětimi), zpochybnění památky Lidic, nebo pokus převést odpovědnost za rozpoutání 2. světové války na Sovětský svaz.

Jako by Německo cítilo, že nemůže vládnou Nové Evropě, dokud nepřepíše historii tak, že to bude vypadat, že II. světová válka vlastně nebyla, nebo že šlo jen o nějakou trochu větší hospodskou rvačku.

Loni v září Evropský parlament z iniciativy Německa přijal Usnesení o paměti evropských národů, ve kterém byl Sovětský svaz obviněn jako spolupachatel a spoluviník rozpoutání II. sv. války. Ruský prezident Putin se razantně ohradil a zveřejnil dokumenty, zcela vyvracející německé tvrzení.

2020 02 08 12Novinář Ondřej Kundra patří mezi nejagresivnější propagandisty mediálního impéria Zdeňka Bakaly, jehož dezinformační týdeník Respekt je vlajkovou lodí. Ve svém apelu na premiéra Babiše se Kundra odvolává na to, že se “nizozemský premiér také omluvil”.


Co řekl Holanďan

Nizozemský premiér Mark Rutte na pamětní akci u příležitosti k 75. výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim Rudou armádou řekl: “Zatímco někteří nizozemští úředníci během nacistické okupace odolávali, příliš mnoho z nich prostě dělalo, co jim bylo řečeno. Omlouvám se jménem vlády za jednání vlády v té době. Žádná slova nemohou popsat něco tak obrovského a hrozného jako holocaust.”

2020 02 08 13Ze šesti miliónů Židů zavražděných Německem v holocaustu jich asi 100 tisíc pocházelo z Nizozemska.

► Nizozemský premiér o holokaustu ZDE

Obsazení Nizozemska Německem bylo součástí tzv. Blitzkriegu (květen 1940). Hitler do čela říšského komisaře Nizozemska dosadil bývalého rakouského kancléře Seyß-Inquarta. S režimem spolupracovala místní nacistická strana Nationaal-Socialistische Beweging v čele s Antonem Adriaanem Mussertem, který získal titul „vůdce nizozemského lidu“.

Německé agresi za II. světové války padlo za oběť 365 tisíc Čechů, z toho podle odhadů asi polovinu Židů. Zatímco se omluva nizozemské premiéra vztahuje spíše k obludnosti holokaustu a roli nizozemských nacistů, v Čechách spíše rezonuje otázka Benešových dekretů.

Jako že Osvětim osvobodili Němci? Obludné prohlášení Evropské unie o táboře smrti: Ani slovo o Rudé armádě!!! Nic o Německu, které v táboře vyvraždilo dva milióny Židů!!! Kdo zastaví přepisování historie?

Bakalovo impériem na prodej

Bakalovo impérium hospodaří podle některých zdrojů v hluboké ztrátě a lze očekávat, že agresivita titulů ještě poroste.

Budova vydavatelství Economia (pod které spadají tituly jako Respekt, Hospodářské noviny, Aktuálně.cz…) za posledních pár týdnů dvakrát hořela. Policie vyšetřuje miliardáře Bakalu v souvislosti s miliardovými podvody, k nimž mohlo dojít ohledně privatizace ostravských dolů (OKD). Bakala se skrývá ve Švýcarsku.

Vydavatelství Economia je prý na prodej, zájemce podle dostupných informací žádný není.