K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Soros je nepřítel! Využívá ambasády USA ve vých. Evropě, napsal parťák D. Trumpa

2020 02 20 07George Soros si o sobě musel přečíst velmi ošklivé věci. Rudy Giuliani, někdejší republikánský starosta města New York, o něm zcela otevřeně napsal, že je hlavním nepřítelem Republikánské strany. A dodal nepěkné věci o jeho roli ve východní Evropě.

Tweet někdejšího prezidentského kandidáta byl i na americké poměry hodně ostrý: „Soros je pro republikánskou stranu nepřítel číslo jedna“, stálo v něm.

Důvodů pro tak ostré hodnocení je několik. Především se podle Giulianiho někdejší úspěšný spekulant chová jako anarchista.

Narážel zejména na kauzu, o které psala konzervativní americká média vloni v říjnu. Neziskové organizace a právnické kanceláře napojené na George Sorose se měly v loňském roce pokusit ovládnout volby do funkcí šerifů a státních zástupců. Cílem bylo dosadit do těchto funkcí osoby, které budou vstřícné vůči kriminalitě imigrantů a nebudou prosazovat trestání ilegálně příchozích. V řadě oblastí to mělo charakter koordinované kampaně.

Cílem je dosáhnout výrazně mírnějších postihů zločinců ze strany osob, které rozhodují o jejich osudu. Především se mají zaměřit na sabotování imigrační politiky prezidenta Trumpa. „Soros financuje státní zástupce, kteří nechávají kriminálníky jít“, shrnul případ Rudy Giuliani. Ten je sám bývalým státním zástupcem a v devadesátých letech si jako starosta New Yorku získal renomé naopak svou striktní politikou vůči zločinu.

A tím se dostal k druhému zločinu, který podle něj George Soros páchá: „Ve východní Evropě využívá naše ambasády k ochraně svých organizací a útokům na své nepřátele“, píše Giuliani.

I v Česku americké velvyslanectví a neziskové organizace George Sorose pořádají řadu společných projektů. Například ambasáda a nadace Open Society Fund společně rozdávají Novinářské ceny, přezdívané Sorosovy.

Dále velvyslanectví například uděluje Cenu lidských práv Alice Garrigue Masarykové, kterou během patnácti let obdrželo několik neziskových organizací podporovaných OSF či jejich reprezentantů (posledním oceněným byl v roce 2019 Šimon Pánek).

Samotná nadace Open Society Fund je v České republice (podle údajů z roku 2017) kromě příspěvků George Sorose nejvíc placena právě z prostředků americké ambasády.

V jiných zemích se pak drží zpátky ještě méně. V devadesátých letech se mluvilo o Sorosově podpoře slovenské opozice proti Vladimíru Mečiarovi, v posledních letech se spekulovalo o velmi aktivní roli sorosových neziskovek při politických turbulencích v Makedonii a Albánii.