Pirátská Cosa Nostra v Praze

"Praha je všech Čechů ráj, bajkajlaj, bajkajlaj!"
Hezky si počti a pošli dál.

Místopředseda pražské SPD Jan Čížek opět veřejně vystoupil na zastupitelstvu Prahy 10 a "v přímém přenosu" odhalil další obrovské machinace Pirátů s veřejnými penězi.

2020 03 25 06dhaluje systém Pirátů v Praze na vysávání veřejných rozpočtů formou vzájemného přidělování zakázek zasloužilým členům a sympatizantům.

Funguje to tak, že radnice, které ovládají přidělují účelové zakázky na poradenství, nebo “analýzy” jejich firmám, nebo na IČO fyzickým osobám. Prakticky každý člen Pirátů z Prahy 10 z toho žije!

Honza Čížek veřejně vyjmenoval pouze nejkřiklavější případy, ale jejich mocenská chobotnice je rozlezlá prakticky všude, kde vládnou, či jsou v koalici.

Pár příkladů:

► Piráti si léta pořádají diskusní večery v knihovně Ruská. Ty jim moderuje jistý Martin Veselý. Ten je majitelem firmy Dialog architekti, s.r.o.
► A tato firma dostala od Prahy 10 (Piráti v koalici) na jaře tohoto roku zakázku na “Zpracování analytické části strategického plánu rozvoje MČ Praha 10” za 216.590,- Kč.
► Štěstí se na něj usmálo i na Praze 11, kde vládne Pirát Jiří Dohnal a dostal zakázku na analýzu “Bezpečnost veřejného prostoru na Jižním městě očima dětí" za 109.800,- Kč.
► No a nejštědřejší byla Praha 4, kde tehdy vládli Piráti a získali od nich zakázky celkem za 624.000,- Kč. Podepsaná pod smlouvami byla za úřad Prahy 4 Eva Tylová, která za Piráty kandidovala jako leader na Praze 12.

Dohromady si tak pan Veselý za moderování pirátských večerů a nepotřebné “analýzy” přišel na milión korun. (Takový slušný člověk to byl ...).

Dalším příkladem je zastupitel za Piráty Prahy 10 David Satke.
Ten je majitelem právní kanceláře, která na podzim 2019 získala zakázku od Prahy 3 na poradenství za 50.000,- Kč měsíčně.
Dohromady vyinkasoval 150.000,- Kč. A kdo s nimi zakázku uzavíral? Podepsán je starosta z TOP 09 Ptáček, ale jako odpovědná osoba v jednání je uveden místostarosta Štěpán Štrébl za Piráty.
Jak mi sdělil opoziční zastupitel za Svobodné Tomáš Štampach - Nikdo o ničem, co by ta právní kancelář pro úřad cokoliv dělala, neví.

Dalším případem je místostarosta Prahy 10 Petr Beneš. Ten je jako uvolněný stále zaměstnancem firmy AVE, která má na Praze 10 zakázku na svoz tříděného odpadu. Vlastní ji miliardář Křetínský. Tyto služby vůbec nefungují. Ale to by nebylo to nejhorší. AVE je ale také zájemcem o zakázku na správu zeleně. Nabídky do výběrového řízení byly odevzdány již 20. září, ale dodnes nebyla soutěž vyhodnocena. A chcete vědět proč? Podle mých informací AVE skončila v soutěži druhá. Takže teď se na radnici vymýšlí, jak z toho ven a zakázku AVE přidělit, i když nabídla vyšší cenu.

► Výboru pro strategické investice a veřejné zakázky předsedá další Pirát Ivan Mikoláš. Ten ještě drze tvrdí, že se zakázkami na úřadě nemá nic společného. A kdo tedy? Mimochodem - Pirát Mikoláš je uvolněný zastupitel a bere plat 60.000,- Kč, plus náhrady.

Předseda Pirátů Praha 10 Jiří Belšán měl s úřadem zase uzavřenou “poradenskou smlouvu”, dohromady za desítky tisíc korun. Co komu radil, nikdo netuší.

Dalším případem je “poradenská” smlouva pro číslo 8. z kandidátky Pirátů Lenky Dvořákové, která je přítelkyní místostarostky Prahy 10 Jany Komrskové (Piráti). Ta úřadu vyfakturovala za svou “činnost” 135.000,- Kč. Musela ovšem s ostudou skončit, když se přišlo na to, že z pozice své funkce přidělovala z úřadu zakázky svému manželovi. Vše bez otevřeného výběrového řízení! Manžel dostal zakázku zhruba za 100.000,- Kč.

► Ale neobohacují se jen Piráti. Opodál nezůstává ani koaliční "Vlasta" (Sesterské sdružení "Praha sobě" Jana Čižinského).

Místostarosta David Kašpar (Vlasta) si sám sobě přidělil nově zrekonstruované Divadlo Vzlet za 40 miliónů Kč.

“Výběrové” řízení vyhrála firma Vosto5 z.s., jejímž byl zakladatelem, za nájem 220 kč/m2/rok! Osobně dohlížel v komisi na “výběrové” řízení a sám pro sebe hlasoval.

Ovšem králem všech, je Milan “dotace” Maršálek (Vlasta). Ten je mimo placeného členství v 6 komisích také člen komise dotační politiky. A zde si sám sobě přidělil do neziskovky Natura Quo Vadis v roce 2019 částku 391.000,- korun. Dohromady od Prahy 10 získal přes milión korun.

Vše má společný jmenovatel a to jsou ohromné dluhy, které po nich zůstávají.
Praha 10 v roce 2019 hospodařila pod jejich vedením s gigantickou ztrátou - 404,000.000 korun.

Doposud bylo hospodaření úřadu vždy přebytkové.

A tato squadra zlodějů v čele s Piráty, ve výhledu do konce roku 2025 plánuje kumulovanou ztrátu 3,100.000.000 korun, tedy 3,1 miliardy!!! Z těch dluhů se už nikdy nevyhrabeme a v tomto smyslu musí být varovným mementem prohlášení Ivana Bartoše, že chce být premiérem této země.

Všechny kauzy najdete popsané ZDE.
Obyvatelé Prahy 10 mohou podepisovat petici, která je tam také.

Jsem zvědav, jestli o této mocenské Cosa Nostře, která vysává obecní rozpočty natočí pořad Reportéři ČT. Důkazy, včetně smluv jim rád poskytnu. Kdyby se takto choval kdokoliv jiný, nedej Bože někdo z ANO, už by novináři rozpoutali informační peklo. Tady je pěkně ticho po pěšince. Nic se neděje, jsou to přece naši...

Jak se vám to líbí, platit daně a poplatky jak mourovatí a pak se dívat, jak nám to tihle Piráti, (významem svého názvu LUPIČI) rozebírají a ještě se nám smějí do obličeje? Mně se to tedy nelíbí, ale vůbec NE!!!

Please publish modules in offcanvas position.