K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Petr Hampl: PROLOMENÍ HRADEB

2019 05 07 08PhDr. Petr Hampl, Ph.D. (nar. 1969) je nezávislý sociolog a český vlastenec. Je výkonným ředitelem České společnosti pro civilizační studia, která se zabývá zkoumáním vztahů mezi civilizačními okruhy, a externím spolupracovníkem Institutu Václava Klause.

Vystudoval sociologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, a poté nastoupil do běžného komerčního zaměstnání. Nicméně nepřestával studovat a všímat si okolní společnosti. V roce 2005 začal o těchto poznatcích psát články. Jeho texty si rychle získaly desetitisíce čtenářů. Začaly je přebírat a objednávat časopisy, deníky. Začal být zván do televize a rozhlasu. Pozvánky na besedy přicházely z celé republiky. Přišla i nabídka z Vysoké školy ekonomie a managementu, kde několik let přednášel, a později z Univerzity Karlovy, kde po tři roky působil jako výzkumný pracovník specializovaný na alternativní formy lidského kapitálu.

Po vypuknutí migrační krize Petr Hampl velmi otevřeně poukazoval na její skutečné příčiny a nevyhnutelné následky. Byl proto označen za extrémistu a byl mu zastaven přístup do velkých médií, takže dnes publikuje převážně na alternativních serverech, jako jsou např. Parlamentní listy, Protiproud, Pravý prostor a Nová buržoazie.

V knize Prolomení hradeb (viz dole poznámky k prohlížení) autor odpovídá na otázky typu:

  • Proč se hroutí západní civilizace?
  • Je vítězství islámu neodvratné?
  • Proč v zápasu ideologií zvítězil multikulturní marxismus?
  • Proč mocní lidé realizují své zájmy právě podporou islámské imigrace, i když by mohli téhož dosáhnout jinak?
  • Jak to souvisí s jinými oblastmi života?
  • Existuje něco na způsob spiknutí?
  • Jaké jsou scénáře dalšího vývoje?
  • Co všechno mohou běžní občané udělat, aby se naplnily scénáře méně špatné?

Autor se nevyhýbá žádné otázce, jakkoliv kontroverzní. Reaguje na to, co vrtá hlavou tisícům lidí, se kterými autor v posledních letech hovořil. A ukazuje, že k většině těch problémů existují solidní sociologické analýzy. Nemusíme spoléhat na drby a šeptaná vyprávění o tajných spiknutích. Lidské jednání má jasné sociální a ekonomické příčiny a ty do sebe navzájem zapadají. Proto můžeme od konstatování „příliš snadno se vzdáváme svých tradic“, přikročit k analýze příčin, proč tak různé skupiny jednají.

Pokud máte rádi třeba knihy Benjamina Kurase, Prolomení hradebnim představuje dobrý doplněk. Zatímco Kuras sarkasticky popisuje fakta, autor předkládané knihy se snaží ukázat mechanismy v pozadí.Zvětšení okna (šířka): dvojklik levé klávesy myši kdekoli uvnitř okna dokumentu.
Zvětšení okna (výška): klávesa F11. Opětovný její stisk vrátí původní zobrazení.
Zvětšení obrazu: klávesa Ctrl (podržet), poté klávesa +.
Kopie do počítače: klávesa "СКАЧАТЬ" čili "STÁHNOUT" vpravo dole.