Po recesi přichází Velká deprese aneb aktiva jsou nafouknuta pouze levnými penězi

2019 10 15 01ak již bylo několikrát uvedeno, nevypadá to dobře pro německou ekonomiku nebo obecně pro Evropu. Německo je již v recesi. Co nebo kdo je na vině? Pokud ji chcete omezit na jedno slovo, jedná se o euro.

Společná měna uložená turbodmychadly EU ve všech zemích EU se zcela odlišným hospodářským řízením, odlišnou historií a mentalitou vedla ke katastrofickým fiskálním politikám, píše na blogu Schall und Rauch von Freeman.

2019 10 15 02

Nejen v Evropě přichází ekonomický pokles, ale ve všech západních zemích. USA, Japonsku, Austrálii, Jižní Africe, zemích Jižní Ameriky, vše propadne hluboké recesi. Trump podněcuje globální krizi svými obchodními válkami a sankcemi.

Fed musel snížit úrokové sazby, protože ekonomika již neběží ani v USA. Podle předchozích článků, pohled na akciové indexy neodráží skutečný stav ekonomiky. Aktiva jsou nafouknuta pouze levnými penězi.

A na druhém konci světa Rezervní banka Nového Zélandu (RBNZ) počátkem tohoto měsíce snížila úrokovou sazbu o neuvěřitelných 0,5 procenta (50 bazických bodů) na 1 procento.

Guvernér RBNZ Adrian Orr poté řekl, že Nový Zéland je připraven sledovat záporné úrokové sazby v Japonsku, Švédsku a dalších zemích. V podstatě celá řada extrémních opatření na podporu finančního systému. Nový Zéland již má nejextrémnější systém „záchranných opatření“ na vyvlastnění vkladů na záchranu problémových bank.

V Austrálii je boom bydlení ukončen a ceny klesají. Totéž v USA a Kanadě. Kompletně předražená nemovitost nemůže kupce najít.

Jeden mluví o Zombi nemovitostech, které jsou prázdné, protože majitelé byli informováni bankou o povinné dražbě, a proto jsou prázdné.

Pak bankroty zemědělců v USA, kteří již nemohou prodávat své zemědělské produkty kvůli Trumpově obchodní válce s Čínou, a tím již si nemohou brát další půjčky.

Průmysl je také na konci, protože v důsledku nízké ceny ropy není financování rentabilní a existují také řady bankrotů, které zatěžují banky.

Proto předpovídám následující, píše von Freeman:

K zhroucení dojde krátce před prezidentskými volbami v roce 2020 nebo krátce poté. Všechny indikátory ukazují, že do té doby se nahromadí všechny komponenty pro velkou bouři. To znamená, že na to máme jen jeden rok.

Připravte se na co? Pokud jde o velkou hospodářskou krizi, následuje světová hospodářská krize!

2019 10 15 03

Protože poté, co se dům z karet zhroutí, bude to mnohem horší. Mnoho selhání bank, ztráta úspor a úvěrů, vysoká nezaměstnanost, první deflace, pak inflace, to je devalvace peněz, kolaps eura ... až do vyvlastnění státem.

V závislosti na tom, jak je naštvaná populace, může to vést k násilným střetům. V Německu jen o něco méně, protože obyvatelstvo je „schopno trpět“, ale v jižních zemích může dojít k bouři. Žluté vesty to už nějakou dobu ukazují. V USA může proběhnout občanská válka v závislosti na výsledku voleb a na tom, jak špatná bude ekonomická situace.

Co je pro mě nejjasnějším znamením, finanční systém a ekonomika se blíží ke kolapsu a příští rok bublina praskne? Je třeba, aby centrální banky zavedly záporné úrokové sazby, aby se akciové trhy a trhy nemovitostí nekolabovaly.

Negativní úrokové sazby však znamenají, že banky ztrácejí svoji výdělečnou sílu, nemohou nadále udržovat riskantní půjčky a podnikat a chystají se k bankrotu.

Banky musí být zachráněny, což znamená ztrátu všech prostředků. Zapomeňte na pojištění vkladů, které nedostanete a je jen prázdným příslibem politiků.

Nezaměstnanost vzroste na nejméně 20 procent. Bez příjmu a bez úspor to bude pro mnohé beznadějné. Ti, kteří nejsou připraveni a nemají nouzový plán, budou bezmocní.

Takže se připravte, připravte a připravte znovu, dokud to bude vypadat „normálně“.

Podívejte se, kde je dnes cena zlata? Za 1544 dolarů, 1383 euro a 48'3243 franků. Zlato se kupuje, protože existují lidé, kteří vědí, co mohou očekávat. Alespoň 15 procent jmění by mělo být z drahých kovů a měli byste je držet v ruce.

Má smysl opustit euro a mít měny mimo EU. Distribuovat do několik měn, aby se minimalizovalo riziko. Pokud máte zásoby, prodejte všechny papíry, převeďte je na hotovost.

Totéž platí pro nemovitosti. Pryč s tím, dokud jsou ceny stále vysoké. Každý, kdo si myslí, že majitelé domů jsou chráněni před krizí, se mýlí. Je tomu tak pouze v případě, že jste bez dluhů a dokážete udržet provoz.

Je zapotřebí zmenšení, být malý a skromný a pružný. Musíte vypadat špatně, aby vás stát nechal na pokoji.

Co se stane, až budou vyčerpány všechny státní finanční prostředky na záchranu bank, nezaměstnanost a sociální péči pro masy, dojde k vyvlastnění nebo nucené hypotéce. Už všechno existuje?

Euro již nebude existovat, zcela ztratilo důvěryhodnost. Mimochodem bude zasažen i švýcarský frank, protože SNB má v knihách na podporu eura neuvěřitelných 800 miliard euro. Rozptýlí se a pak padne Švýcarská národní banka.

Ueli Maurer před rokem řekl jako ministr financí, že expanze rozvahy SNB dosáhla „limitu únosnosti“. Proto Švýcarsko není dobrým místem pro bezpečnost.

Jak bude vypadat Velká deprese? Alespoň ne jako světová hospodářská krize 20. a 30. let. Ne. Místo toho se to zhoršuje. Připomínáme, že lidé a jejich způsob života byl tehdy velmi odlišný, mnohem robustnější.

Morální charakter byl mnohem vyšší. Mnozí byli tak či onak soběstační. Mnohem vyšší procento bylo samostatně výdělečně činných. Rodinné jednotky byly neporušené. Občané byli vlastenci a nenáviděli svou vlastní zemi.

Většina lidí mohla „pracovat“ rukama. Znali více praktických dovedností. Tehdy si dělali věci sami. Země nebyly závislé na dovozu jako dnes. Stali jsme se bezmocnými závislými.

Zkaženou společnost dnes budou tvořit lidé, kteří nemají co přinést a musí být dotováni státem. Pokud nebude žádná elektřina nebo benzín, všechno se okamžitě zhroutí.

Prezident Federálního úřadu pro civilní ochranu a pomoc při katastrofách (BBK) varoval před velkým výpadkem. "Po 24 hodinách bez elektřiny bychom měli katastrofické podmínky", uvedl šéf BBK Christoph Unger nedávno v rozhovoru pro die Welt.

Jsem si jist, že většina z vás bude chápat velké rozdíly mezi tehdejším a teď a jak tyto rozdíly technické závislosti budou tentokrát mnohem horší.

Každý bude nucen žít méně. Relativní životní náklady budou obrovské, zatímco bude k dispozici málo peněz. Bude toho méně nebo nic.

To, co k nám přichází, je téměř nepředstavitelné vzhledem k pohodlnému životnímu stylu, který nás dnes nejvíce baví.

Nyní se můžete rozhodnout, protože jsem vás varoval. Buď i nadále věřte v iluzi, že se nic nestane, a já jsem blbeček (jsem skvělý optimista) nebo vás informuji.

Jste cestující na eurotitaniku, který narazil do ledovce a klesá. Buď půjdete do několika záchranných člunů, nebo si myslíte, že jste kapitán, loď je nepotopitelná a strana pokračuje.

Již v roce 2007 jsem předpovídal finanční krizi, která nastala v roce 2008, a v roce 2011 jsem si uvědomil, že není řešitelná a zhoršuje se. Poté jsem se rozhodl opustit Evropu a postavit své útočiště na východě.

Centrální bankéři již nemohou udržet tento nevyléčitelně nemocný systém naživu. Všechny jejich recepty byly vyčerpány. Pacient byl tak uzdraven. Využijte čas do začátku roku 2020.

Klima, lesní požáry, genderismus, feminismus, televizní reality show, zprávy celebrit, Netflix, fotbal, zelená, levá, pravá atd., To vše jen rozptyluje skutečný problém, kterému svět čelí. Zapomeňte na to vše a zaměřte se na zajištění přežití.

Stát a jeho obyvatelstvo, který již není připraven bránit své hranice, a tím i svou identitu, historii a kulturu, je odsouzen a chátrá.

► ZDROJ ─ ZDE

► Varování slov. profesora Petera Staňka
na Litoměřickém semináři v září 2018 ─ ZDE


Zničí Mario Draghi, prezident Evropské centrální banky německé banky? Proč ne, vždyť je to Ital!

2019 10 15 04Záporné úrokové sazby ECB znamenají, že „banky ztrácejí svoji výdělečnou sílu, nemohou nadále udržovat riskantní půjčky a podnikat a jsou na pokraji bankrotu".

4. září šéf Deutsche Bank varoval ECB, že snížení sazeb může způsobit více škody než užitku. „Bude to mít závažné vedlejší účinky“, řekl Christian Sewing na bankovní konferenci ve Frankfurtu.

Největší škoda, kterou utrpěli spořitelé v Evropě, podle Sewinga ztratí 160 miliard euro ročně kvůli negativním úrokovým sazbám. Tyto peníze jim potom chybí na nákupy a na stáří.

„Proto vůbec nerozumím tomu, proč se to bankovní klientům líbí a že se nebouří. Jak hloupí jsou lidé, kteří mají peníze na bankovním účtu? Tam je méně a méně a jste okrádáni!!!“, komentuje von Freeman na svém blogu Schall und Rauch.

12. září pak Draghi snížil úrokové sazby ještě více jako „dárek na rozloučenou“, než odejde na konci roku. Pro zůstatky v ECB od mínus 0,4 do mínus 0,5 procenta. Klíčová úroková sazba zůstává nulová.

Kromě toho Draghi oznámil, že znovu nakoupí další cenné papíry, takže pumpuje peníze do systému: Od listopadu v objemu 20 miliard euro - měsíčně!!!

To by například představovalo stále rostoucí dluh kupujících „jižanů“.

Jak to, že Draghi nevidí škodu, kterou záporné úrokové sazby způsobují německým bankám? Myslí si, „po mně potopa a nástupkyně Lagardeová to zvládne?“

„Tvůrci“ dluhů v eurozóně, zejména ve Španělsku a Itálii, dluží Německu úžasných 897,9 miliard euro!!! Důvodem je celková nerovnováha v hospodářské výkonnosti mezi jižními a severními zeměmi.

Politici, jako je Merkelová a další, chtějí ale držet eurozónu pohromadě, bez ohledu na náklady. Od začátku je to chybná konstrukce, která nemá žádný ekonomický a finanční smysl. Itálie a Španělsko nebudou nikdy schopny splácet tyto dluhy!!!

Draghi vyjádřil toto politické zadání udržet euro naživu ve svém projevu ze dne 26. července 2012 a řekl:

„ECB je připravena udělat vše, co je v jejích silách, aby zachovala euro, a věřte mi, že to dokáže“, oznámil 27. července 2012 Draghi.

Je to sedm let od tohoto „slibu“ a euro je stále v intenzivní péči a musí být uměle udržováno naživu, ještě více než kdy jindy. Dluh zemí eurozóny neustále roste a nic se nezlepšilo. Jak dlouho chcete v této nesprávné politice pokračovat? Jak vysvětlit Draghiho politiku?

Je to Ital, což znamená, že chce zničit německé banky, takže němečtí spořitelé a daňoví poplatníci nakonec musí platit "záchranu" Itálie.

Velkým cílem je však fiskální a politická unie, úplné opuštění suverenity zemí nad svou finanční suverenitou.

Nálada proti EU se mění každý den, hnutí proti EU zesiluje v každém členském státě. Žluté vesty, nizozemské protesty, Brexit, dokonce i v Německu se něco připravuje.

Buď bankéři budou pokračovat v této destruktivní cestě nulového růstu nebo negativního růstu s ještě zápornějšími úrokovými sazbami, a EU nejde jen do recese, ale do deprese ... nebo ... voliči konečně zatouží po radikální změně.

To, co se může stát, ukazuje poslední bankovní krize v Indii, kde byla družstevní banka Punjab Maharashtra (PMC) obviněna z toho, že falšovala výsledky a roky skrývala špatné půjčky.

Indická centrální banka (RBI) minulý týden převzala PMC a oznámila jejich 900.000 úvěrovým zákazníkům, že si nemohou vybírat peníze následujících šest měsíců. Nyní zákazníci stojí před uzavřenou bankou a jsou zoufalí, protože říkají, že kvůli krizi PMC ztratili všechny své peníze.

Jaké je z toho pro nás poučení, i když se to odehrává v Indii? Nevěřte bance a vybírejte své peníze. S nízkými úrokovými sazbami uložené peníze nevynáší nic, takže je lepší mít hotovost doma.

V krizi je potom králem ten, kdo má hotovost.

Please publish modules in offcanvas position.